Co potřebujete vědět o zvětšení prsou

Zvětšení prsou nebo augmentační mamoplastice, nebo je to chirurgický zákrok, jehož cílem je zvětšit velikost, tvar nebo plnost prsu.

Chirurg umístí silikon, solný nebo alternativní kompozitní prsní implantáty pod svaly hrudníku nebo prsní tkáň. Implantáty trvají v průměru 7 až 12 let.

Americká společnost plastických chirurgů (ASPS) poznamenává, že v roce 2015 bylo ve Spojených státech 279 143 postupů zvětšení prsou.

Toto bylo o 2 procenta nižší než v předchozím roce, ale o 31 procent vyšší než v roce 2000.

Proč se rozhodnout pro zvětšení prsou?

Zvýšení prsou se provádí:

 • Zvětšete prsa, která jsou přirozeně malá
 • Obnovte velikost a tvar prsou po těhotenství, hubnutí nebo kojení
 • Obnovte symetrii, když jsou prsa asymetrická
 • Obnovte prsa nebo prsa po operaci

Plastická chirurgie zahrnuje rekonstrukční chirurgii a kosmetickou chirurgii.

Rekonstrukční operace prsu může být provedena jako součást léčby rakoviny prsu. Kosmetická operace prsu se provádí pro estetické účely. Zvětšení prsou je obvykle kosmetická chirurgie.

V roce 2007 studie vědců z University of Florida zjistila, že zvětšení prsu prostřednictvím kosmetické chirurgie zvyšuje sebeúctu žen a jejich pocity ohledně jejich sexuality. Výsledky byly hlášeny v ošetřovatelství plastické chirurgie.

Co jsou to prsní implantáty?

Implantát prsu je lékařská protéza, která je umístěna uvnitř prsu, aby se rozšířila, rekonstruovala nebo vytvářela fyzickou formu prsu.

Existují tři hlavní typy prsních implantátů:

solné implantáty jsou naplněny sterilním solným roztokem, jako je slaná voda. Roztok je držen v rámci silikonové skořápky elastomeru. Tyto implantáty mohou být naplněny různým množstvím roztoku solného roztoku. To ovlivňuje pocit, pevnost a tvar prsu.

Pokud úniku solného implantátu uniká, roztok bude absorbován a vyloučen tělem přirozeně.

Silikonové gelové implantáty se skládají z silikonového vnějšího skořepiny naplněného silikonovým gelem. Pokud uniká implantát naplněný silikonem, gel zůstane buď ve skořápce, nebo unikne do kapsy implantátu prsu. Únik implantát naplněný silikonem se může nebo nemusí kolaps.

Pacienti s výběrem tohoto typu implantátu by měli provádět pravidelnější kontroly se svým lékařem ve srovnání s pacienty na implantátech solného roztoku. MRI nebo ultrazvukový sken může zkontrolovat stav implantátů.

Alternativní kompozitní implantáty mohou být naplněny polypropylenovým řetězcem, sójovým olejem nebo jiným materiálem.

Co lze očekávat

Zvětšení prsou je typ chirurgického zákroku, takže pacienti musí před výběrem procedury pečlivě myslet.

Před operací by měl chirurg pomoci pacientovi zvolit velikost potřebného implantátu. Toho lze dosáhnout vložením implantátů různých velikostí do podprsenky, aby bylo možné vidět, jak se cítí.

Obecné anestetika se obvykle používá, takže pacient během chirurgického zákroku spí. Někdy se používá lokální anestetikum a pacient je vzhůru.

Možnosti řezu

Chirurg a pacient by měli diskutovat o možnostech řezu.

Následující možnosti jsou možné:

 • Inframamery incision, provedený v záhybu pod prsou
 • Transaxilární incision, v podpaží
 • Periareolární incize kolem bradavky

Volba incize závisí na několika faktorech, včetně toho, kolik zvětšení je zapojeno, anatomie pacienta, typu implantátu a preference chirurga-pacienta preference.

Vkládání a umístění implantátu recenzeproduktu.top

Implantát prsu je vložen do kapsy.

Existují dva typy umístění:

submuskulární umístění jde pod prsní svaly. Zotavení může trvat déle a po operaci může být větší bolest.

sublandské nebo subglandulární umístění jde za prsní tkáň přes prsní svaly.

Uzavření řezů

Chirurg uzavírá řezy vrstvenými stehy nebo stehy v prsní tkáni. Stehy, kožní lepidla a chirurgická páska zavře pokožku a udržujte ji zavřenou.

Nejprve budou viditelné linie řezu, ale ty se časem zmizí.

Posouzení výsledků

chirurgie zanechá nějaký otok, ale to by mělo vyřešit do dvou týdnů. Linie řezu také zmizí. Poté bude pacient schopen rozhodnout, zda postup splnil její očekávání.

zotavení

Když se anestetikum opotřebovává, bude pacientovi dán léky proti bolesti, aby zmírnil bolest.

Po celkové anestézii nebude pacient schopen řídit. Měli by zařídit, aby je přítel vzal domů.

Absorbovatelné nebo rozpustné stehy obvykle mizí během 6 týdnů.

Pokud má pacient stehy, které se nerozpouštějí, nebo pokud jsou drenážní zkumavky umístěny poblíž prsou, bude k jejich odstranění nutné následné jmenování.

Lékařský tým by měl poskytnout následující informace:

 • Jak se starat o prsa po zákroku
 • Jak používat předepsané léky
 • Kdy se zúčastnit následné návštěvy
 • Kdy zavolat doktorovi

Pacient by měl okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, pokud zažije:

 • Jakékoli známky infekce, jako je horečka nebo teplo a zarudnutí v oblasti prsu
 • bolesti na hrudi, neobvyklé rytmy srdce nebo dušnost

Pacient by se neměl zapojit do namáhavých fyzických aktivit po dobu asi 6 týdnů.

Doktor může poradit o některých pooperačních cvičeních, jako je ohýbání a pohyb paží, aby zmírnil bolest a nepohodlí a také jaký typ podprsenky se nosit.

Rizika a komplikace

Každý chirurgický zákrok má rizika.

U pacientů, kteří podstoupili rekonstrukci prsu, 46 procent žen s silikonovými gelovými implantáty a 21 procent u solných implantátů mělo alespoň jednu další operaci do 3 let.

Osm procent žen se solnými implantáty a 25 procent žen s silikonovými implantáty podstoupilo operaci k odstranění zařízení.

Téměř 50 procent těch, kteří mají kosmetické zvětšení prsou, zažívá nějakou komplikaci, například bolest, kalení, infekce nebo potřebu další chirurgické zákroky.

Některá rizika a komplikace spojené s zvětšením prsou jsou:

 • Bolestivá prsa
 • Infekce
 • Sensation v prsou , bradavky, nebo obojí, se mohou dočasně změnit
 • prasknutí nebo úniky implantátu
 • Bleeding
 • Akumulace tekutin

Kapsulární kontraktura označuje kalení oblasti kolem implantátu. Může narušit tvar implantátu a může způsobit bolest.

Jizvy mohou být červené, silné a bolestivé. Někdy vyžadují další operaci.

implantáty a rakovina prsu

Americká správa potravin a léčiv (FDA) zkoumají zprávy, že ženy se solným a silikonovým plynovým implantáty mají vyšší riziko vzniku anaplastického velkého velkého buněčný lymfom.

V Austrálii, řekněte, že FDA, došlo k 46 potvrzené případy tohoto vzácného typu rakoviny a 3 úmrtí. Údaje naznačují, že riziko vzniku tohoto typu rakoviny se pohybuje od 1 z 1 000 do 1 z 10 000 žen s prsními implantáty. Podle australské vlády bylo v letech 2011 až 2016 hlášeno 23 případů.

Institut medicíny (IOM) uvádí, že ženy, které měly prsní implantáty, jsou třikrát častěji než ostatní ženy, které mají nedostatečné zásobování mlékem pro ošetřovatelství.

Pokud jde o bezpečnost mateřského mléka, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) neaktualizovaly informace zveřejněné v roce 2009 a uvádějí, že „neexistují dostatečné důkazy, které odůvodňují klasifikaci silikonových implantátů jako kontraindikaci kojení“.

Bylo však zjištěno, že někteří kojenci narození a ošetřováni ženami, které měly implantáty, mají vyšší hladinu toxinů v krvi ve srovnání se sourozenci narozenými před implantáty.

Další problémy

Existuje určitá obava, že toxiny mohou u žen vést k neurologickým příznakům, což může vést k problémům s myšlením a pamětí.

Kůže na prsou nad implantátem se může zvlněná nebo vrásčitá, zejména u velmi štíhlých žen nebo těch, které najednou zhubnou.

Pokud se žena rozhodne odstranit implantáty, její prsa mohou vypadat méně atraktivní než před operací. Pokud se implantáty roztrhnou, může chirurgie odstraňování znamenat ztrátu tkáně prsu.

Chirurgie augmentace prsou může být drahá. ASP poznamenávají, že v roce 2015 činily průměrné náklady 3 822 $ a náklady na odstranění implantátu byly 2 380 $. Ženy, jejichž implantáty se opotřebované, budou muset také zvážit náklady na výměnu.

Výběr chirurga

Je důležité zvolit chirurga, který je licencován a uznán kompetentní asociací profesionálních plastických chirurgií.

Chirurgové v USA by měli patřit do profesního sdružení.

Pacienti by měli zkontrolovat, že lékař:

 • má certifikaci s Americkou radou kosmetické chirurgie (ABC) nebo Americkou společností plastických chirurgů (ASPS)
 • Má zkušenosti a odborné školení v typu chirurgického zákroku, který potřebují Podle požadavků na lékařskou výchovu, včetně standardů a inovací v oblasti bezpečnosti pacientů

ASP poukazují na to, že s rostoucím povědomí o jiných možnostech se může pro zvětšení prsou rozhodnout méně žen. Například v letech 2000 až 2015 se počet prsních výtahů zvýšil o 89 procent z 52 836 na 99 614.

 • Rakovina prsu
 • Kosmetická medicína/Plastická chirurgie
 • Zdraví/gynekologie žen

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje sourcingu a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents