Infekcja Omikron: Jakie są objawy?

Jako infekcje wariantu SARS-COV-2-wirusa, który powoduje COVID-19-nadal rozprzestrzeniają się na całym świecie, doniesienia o raportach, doniesienia o doniesieniu Objawy te pod pewnymi względami różnią się od objawów infekcji wariantu delta. Czy objawy naprawdę się różnią? Na co należy zwrócić uwagę?

Wszystkie dane i statystyki są oparte na publicznie dostępnych danych w momencie publikacji. Niektóre informacje mogą być nieaktualne. Odwiedź nasze centrum Coronawirus, aby uzyskać najnowsze informacje na temat pandemii Covid-19.

26 listopada 2021 r., Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazała nowy wariant troski SARS-COV-2, który stał się Znany jako Omicron.

Wariant spowodował obawy wśród organów zdrowotnych, ponieważ wydaje się, że jest wysoce przesyłany i bardziej prawdopodobny do ponownego ponownego. Może być również bardziej stabilny niż poprzednie warianty, a zatem utrzymuje się w stanie zakaźnym na powierzchniach, takich jak skóra i plastik przez dłuższe okresy – w ciągu 16 godzin.

Ponadto istniały obawy, że Omicron może ominąć Ochrona przyznana przez szczepionki Covid-19. germivir ile kosztuje Pfizer utrzymuje, że trzy dawki jej szczepionki mRNA są w stanie zneutralizować onikron w eksperymentach laboratoryjnych i że dwie dawki mogą nadal zapobiegać poważnej chorobie po zakażeniu tym wariantem.

w celu uzyskania dodatkowych porad na temat zapobiegania i leczenia Covid-19, Odwiedź nasze centrum Coronawirus.

Z tych powodów kraje na całym świecie podejmują różne środki i środki ostrożności w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się onikronu wśród ich populacji.

Niemniej jednak w świecie w ciągłym ruchu ruchu , może być niemożliwe, aby powstrzymać go przed całkowitym rozprzestrzenianiem się. Pewną przyczyną optymizmu może być to, że różne raporty sugerują, że infekcje tym wariantem powodują łagodniejsze objawy niż te z poprzednimi wariantami SARS-COV-2, takie jak Delta.

ale jak ktoś może powiedzieć, czy ma to infekcja onikronowa? Czy objawy są takie same jak objawy infekcji poprzednimi wariantami?

Jakie objawy powodują Omikron? -COV-2 Zakażenie bez określenia wariantu. Są to:

 • Gorączka lub dreszcze
 • kaszel
 • Brak oddechu lub trudności w oddychaniu
 • Bóle mięśni lub ciała
 • Ból głowy
 • Nowa utrata smaku lub zapachu
 • Ból gardła
 • Przeciążenie lub katar
 • nudności lub wymioty

Jednak CDC zauważa, że ​​ta lista nie jest wyczerpująca, a ludzie mogą doświadczać różnych objawów lub kombinacji objawów. Ponadto anegdotyczne raporty na temat mediów społecznościowych i innych platform twierdzą, że bardziej szczegółowe kombinacje objawów charakteryzują infekcje Omikron.

Badanie Zoe Covid – przeprowadzone przez naukowców z Company Science Company Zoe i King’s College London w Wielkiej Brytanii – Wykorzystuje dane od ponad 4 000 000 uczestników.

Ostatnia analiza badania miała na celu ustalenie, czy istniały jakiekolwiek różnice między najczęstszymi objawami zakażenia wariantem delta i najczęstszymi objawami zakażenia Omikronem.

Porównali objawy zgłoszone za pośrednictwem aplikacji Zoe Covid Study przez uczestników Wielkiej Brytanii, którzy wyróżnili pozytywny wynik dla Covid-19 w październiku 2021 r., Kiedy Delta dominowała w Wielkiej Brytanii, z tymi, którzy testowali pozytywnie w grudniu 2021 r., Kiedy Omicron stał się dominującym Wariant.

Wstępna analiza wykazała, że ​​najczęściej zgłaszane objawy zgłaszane w obu miesiącach były w dużej mierze takie same: katar, ból głowy, zmęczenie, kichanie i ból gardła.

Odkrycia sugerują brak silnych różnic w najczęściej doświadczonych objawach prawdopodobnie spowodowanych przez dwa warianty SARS-COV-2.

Jednak zgodnie z tymi zgłoszonymi danymi naukowcy Zoe zauważają również, że zauważają również, że Zoe zauważają, że Zoe zauważają, że Utrata zapachu i smaku wydają się być mniej powszechne wśród osób niedawno testujących pozytywne pozytywnie dla Covid-19.

Czy wpływa to na płuca?

Wiadomości medyczne dzisiaj rozmawiały z dr Davidem M. Cutler, lekarz rodzinny w Saint John’s Partners w Santa Monica w Kalifornii, aby dowiedzieć się więcej o poradach lekarzy dotyczących objawów infekcji onikronowej.

Dr. Cutler powtórzył, że objawy różnią się i mogą nie wyróżniać się w żaden konkretny sposób, w porównaniu z oznakami zakażenia poprzednimi wariantami.

„Różnorodność objawów obserwowanych w Omicronie jest taka sama, jak w przypadku innych SARS-COV-2 Warianty – powiedział. „Wydaje się dość godne uwagi, że osoby dotknięte tym samym wariantem mogą doświadczać zupełnie różnych objawów. Niektórzy zyskują na nosa, inne ból głowy, czasem bóle ciała, a inni mają ból gardła. ”

zauważył jednak:„ erive infekcje płuc wydają się być mniej prawdopodobne z Omikronem niż [z] Wcześniejsze warianty. ”

To może być dlatego, że w przeciwieństwie do innych wariantów, omikron preferencyjnie zaraża górne dróg oddechowy. Być może dlatego wydaje się, że powoduje to łagodniejsze objawy, według WHO Managera incydentu Abdiego Mahamuda.

„Widzimy coraz więcej badań wskazujących, że Omicron zarabia górną część ciała. W przeciwieństwie do innych, które mogłyby powodować ciężkie zapalenie płuc ”, mówi, choć ostrzega, że ​​konieczne są dalsze badania, aby to potwierdzić.

Jak można wykryć infekcje Omikron?

były niektóre anegdotyczne doniesienia, że ​​testy przepływu bocznego – znane również jako LFT – mogą być mniej skuteczne w wykrywaniu obecności infekcji onikronowej.

Takie testy, które ludzie mogą wykonywać w domu, są oparte na próbkach pobranych Nos, gardło lub oba i mają na celu wykrywanie niektórych wirusowych antygenów, które wskazują na obecność infekcji wirusowej.

Według dr Cutlera „[L] Testy przepływu są z natury niedokładne [ Ponieważ] [t] hej, nie wykryj niskich poziomów wirusa, a także testów PCR. ” Próbki te przechodzą jednak testy laboratoryjne, które mogą ujawnić, czy obecne są geny specyficzne dla SARS-COV-2. Testy PCR są bardziej wrażliwe i ogólnie uważane za bardziej dokładne.

Testy dla markerów genetycznych mogą również ujawnić, dokładnie wariant SARS-Cov-2.

Niektóre agencje zdrowotne, Takie jak Wielka Brytania Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) oświadczyła jednak, że w przypadku prawidłowego stosowania LFT powinny wykrywać infekcje dowolnym wariantem SARS-COV-2 w większości przypadków.

Ocena laboratoryjna urządzeń przepływowych bocznych Obecnie używane w Wielkiej Brytanii przez UKHSA sugeruje również, że LFT wykrywają Omicron tak skutecznie, jak poprzednie warianty.

Jak możesz leczyć łagodną infekcję Omikron?

Co się stanie, jeśli zostaniesz zarażony W wariancie Omikronu i objawy są wystarczająco łagodne, aby nie wymagać hospitalizowanej opieki? Jak możesz leczyć łagodną infekcję w domu?

„Nie ma specyficznych domowych leków bez recepty na zapobieganie lub leczenie [COVID-19]”, zauważył dr Cutler.

Najlepsze środki są podobne do tych, których możesz użyć w leczeniu łagodnych objawów grypy lub przeziębienia:

„Zalecane leczenie jest skierowane na objawy: pozostań nawodniony, spoczywany i dobrze odżywiony. Weź acetaminofen lub ibuprofen, aby złagodzić ból głowy, bóle ciała lub gorączkę. Unikaj niesprawdzonych środków, takich jak hydroksychlorochina, ivermektyna, cynk i witamina D, które nie mają znanej wartości i mogą powodować działania niepożądane. ”

– Dr David M. Cutler

Wskazówki dotyczące zapobiegania zapobieganiu

jak mówią, zapobieganie jest lepsze niż lekarstwo, więc podejmowanie środków w celu ochrony siebie i naszych bliskich przed zarażeniem się Omikronem lub innym wariantem SARS-COV-2 jest najlepszym podejściem.

„Najlepszą metodą zapobiegania zakażeniu dowolnym wariantem SARS-COV-2 jest podejście do wielu technik”, wyjaśnił dr Cutler. „Lubię nazywać to podejściem„ szwajcarskim serem ”.”

„[J] jak potrzebujesz wielu warstw szwajcarskiego sera, abyś nie widział żadnej szynki przez otwory serowe w kanapce , potrzebujesz wielu rodzajów ochrony, aby zapobiec [COVID-19]. Żadna technika ochronna nie jest w 100% skuteczna. Szczepionki, maski, dystansowanie, wentylacja i unikanie chorych lub nieszczepionych ludzi są ważne i skuteczne, aby zapobiec otrzymaniu [infekcji]. A izolowanie, gdy jesteś zainfekowany, ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się [wirusa] na innych. ”

– David M. Cutler

W przypadku aktualizacji na żywo na temat najnowszych osiągnięć dotyczących Covid- 19, kliknij tutaj.

 • Zdrowie publiczne
 • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy

Contents