Různá léčba Crohnovy choroby

Existuje mnoho možností léčby, které mohou pomoci zmírnit příznaky u lidí s Crohnovou chorobou. Lékaři mohou doporučit určité léky, změny chování nebo typy chirurgického zákroku. S tímto stavem se rozvíjí zánět ve svých střevech a střevech, které mohou způsobit bolest, potíže s absorpcí živin a chronický průjem. Eliminujte příznaky u lidí žijících s podmínkou.

Tento článek bude diskutovat o různých typech léčby, kterou může zvážit osoba s Crohnovou chorobou, včetně léků, chirurgického zákroku a dietních možností.

Podle Crohnovy & Nadace Colitis Foundation, lékaři předepisují léky na Crohnovu chorobu s hlavním cílem snížit zánět. To pak zmírňuje příznaky onemocnění, jako je horečka, průjem a bolest.

Existuje však mnoho typů léků, které se zaměřují na různé příznaky Crohnovy choroby. Patří mezi ně:

aminosalicyláty

aminosalicyláty jsou skupina léků, které mohou pomoci kontrolovat zánět u lidí s mírnými příznaky Crohnovy choroby nebo ty, kteří mají novou diagnózu.

Některé příklady zahrnují:

Lékaři mohou také předepsat sulfasalazin mimo značku Crohnovy choroby. Předepisování mimo značku je, když zdravotnický odborník doporučuje léčivo pro odlišný stav nebo při jiném dávce než Správa potravin a léčiv (FDA) schválila.

 • Průjem
 • Bolest žaludku

imunomodulátory

Imunomodulátory, jako je cyklosporin, se snaží snížit imunitní aktivitu ke snížení zánětu v trávicím traktu. Mohou pomoci lidem jít do remise.

Lékaři mohou tento typ léku předepsat, pokud jiná léčba byla neúčinná.

imunomodulátory mohou trvat až 3 měsíce práce.

 • Nevolnost a zvracení

Tyto léky mohou také způsobit, že lidé vystavují vyšší riziko infekce.

Biologics

Biologie se zaměřuje na specifické zánětlivé proteiny, které imunitní systém vytváří, což může pomoci snižovat příznaky v průběhu času.

Některé příklady biologie jsou:

člověk bude možná muset jít na kliniku nebo nemocnici, aby s těmito drogami získal intravenózní infuzi.

Hlavním vedlejším účinkem je a Vyšší riziko vážných infekcí.

Zde se dozvíte více o infuzích Crohna. T může snížit zánět snížením imunitní aktivity těla. například:

 • Oslaný imunitní systém
 • Vysoký krevní tlak
 • Vysoká hladina cukru v krvi
 • Nevysvětlený přírůstek hmotnosti
 • Ztráta hustoty kostí

léky proti bolesti

Některé léky na úlevu od bolesti mohou pomoci s Crohnovou bolestí. Patří mezi ně volně prodejné léky, jako je acetaminofen.

lékař může také doporučit léky na předpis. droga, kterou člověk používá. Navíc některé pilulky na předpis proti předpisu mají vysoké riziko závislosti.

Zde se dozvíte o různých typech léků proti bolesti.

Antidiarrheální léky mohou pomoci zabránit průjmu a dehydrataci a podvýživě, kterou může průjem způsobit.

loperamid je lék, který může pomoci zmírnit průjem. Je však bezpečné používat pouze po krátkou dobu, nikoli jako dlouhodobá léčba. https://recenzeproduktu.top/cardio-active/

Antibiotika

Crohnova choroba může zvýšit riziko rozvoje určitých infekcí.

Pro léčbu nebo prevenci těchto lékař může lékař předepsat antibiotika.

Kombinovaná terapie

kombinovaná kombinovaná terapie zahrnuje použití několika různých léků současně.

Mnoho lidí s Crohnovou chorobou zjistí, že tento typ léčby může nabídnout větší úlevu od symptomů.

chirurgie

Když má osoba vážnou Crohnovu nemoc, která nereaguje na léčbu, nebo když vyvine nebezpečné komplikace, může potřebovat chirurgický zákrok.

To obvykle vyžaduje několik dní hospitalizace a měsíc nebo déle pro zotavení.

 • Resekce tenkého střeva: Během tohoto postupu chirurgové odstraňují část tenkého střeva poté, co se vážně poškodila, například z blokování. zahrnuje odstranění části tlustého střeva, obvykle, když je fistula nebo blokování nebo u lidí s těžkou Crohnovou chorobou. Celé tlusté střevo a poté umístění ileostomie, díra, skrz kterou mohou pohyby střev projít do sáčku. Jak ileostomie, tak potřeba mít pohyby střev mimo tělo mohou být trvalé.

  Dieta

Různí lidé zažijí různé dietní spouštěče pro jejich příznaky.

Udržování potravinového deníku může pomoci identifikovat jakékoli jakékoli identifikaci Dietní spouštěče pro Crohnovu chorobu. Osoba může ze své stravy odstranit všechna jídla, která cítí, mohou zhoršovat své příznaky a přidat je pomalu zpět, přičemž si všimne, jak se cítí, jak se tak činí. Nemoc a jejich celkové zdraví může lékař doporučit několik dietních změn.

sycené nápoje Více tekutin

laktóza vysoká Calorie Foods Vysoká vlákninová potraviny Fatty Foods Nutriční doplňky

Salty Foods Menší, častější jídla

Osoba by měla vždy diskutovat se svým lékařem Dietní změny, které chtějí provést.

Zjistěte, co jíst během vzplanutí Crohnovy choroby.

Řada přírodních léků může pomoci s Crohnem příznaky. Například probiotické doplňky a potraviny mohou lidem pomoci vyvinout protizánětlivé bakterie. Je proto nejbezpečnější je používat spolu se standardními ošetřeními. Zahrňte masáž, jógu nebo akupunkturu. Osoba by však neměla požívat kurkumin ve velkých dávkách. Jeho použití ve mírném množství při vaření je obecně bezpečné. : Člověk může chtít vzít rybí oleje, jako je olej z tresčích jater, aby se snížily příznaky. Stav za účelem zlepšení jejich střevních bakterií. Pro léčbu Crohnovy choroby několik států legalizovalo její použití.

Pro všechny však nefunguje a její status může podrobit osobu zákonným rizikům, včetně vězení. Zkoušky testovaly konopí na Croh n nemoci. Dva z nich zjistily významná zlepšení příznaků, ale neprokázaly změny zánětlivých markerů.

nejbezpečnější léčba

Neexistuje žádná jediná léčba Crohnovy choroby, která je bezpečná pro každého.

a Droga, která neindukuje žádné vedlejší účinky u jedné osoby, nesmí produkovat závažné u někoho jiného. zkoušet nové ošetření. Je také důležité vyprávět lékaře o jakýchkoli předchozích reakcích na drogy nebo závažným nepříznivým účinkům.. Měli by to sdílet s lékařem, protože různé léky mají různé profily vedlejších účinků. Může být první linií obrany. Místo toho může lékař nařídit další testování, aby hledal Crohnovo poškození střeva a vyloučil další potenciální příčiny příznaků.

Některé testy, které lékař může doporučit:

 • Krevní testy
 • Endoskopie, která používá malou trubici k pohledu na střeva
 • Zobrazovací skenování, jako jsou například X-paprsky a MRI skenování
 • Biopsie tlustého střeva, během které chirurgové odstraňují vzorek tkáně tlustého střeva k vyšetření

Některé testy jsou invazivní, a tak lidé obvykle dostávají lék na bolest. V některých případech mohou dokonce obdržet sedativum po celou dobu testu..

Je léčitelný správným lékem. Léky však mohou přestat být účinné, nebo to může způsobit vážné vedlejší účinky.

Lidé s Crohnovou chorobou a jinými IBD žijí asi tak dlouho, jako ostatní, i když jejich délka života může být o něco kratší.

Na střední délku života lidí S touto chorobou se od 90. let vzrostla. Příznaky po zbytek jejich života. a chirurgie.

 • Výživa/dieta
 • Doplňková medicína/Alternativní medicína
 • Preventivní medicína
 • Contents